УКРАЇНСЬКІ ГОМЕОПАТИ НА 69 КОНГРЕСІ LMHI

16-19 липня 2014 року  в Парижі відбувся 69 Конгрес Міжнародної  медичної гомеопатичної лиги (LMHI). Конгрес проходив в одному з величніших залів Парижу – Палаці Конгресів. На урочистому відкритті прозвучав гарний концерт класичної музики.

Вперше найстільки численна делегація (16 лікарів) Асоціації гомеопатів України взяла участь у цьому найбільшому форумі світової гомеопатії. Національний віце-президент Ліги від Франції та президент Конгресу Phillippe Servais, Президент Ліги Renzo Galassi і екс-президент Ліги Ulrich Fischer в урочистій обстановці і при великому скупченні учасників відкрили 69 Конгрес LMHI.

На відкриття Конгресу українська делегація прийшла у національних патріотичних вишиванках, що справило велике враження на відносно аполітичних учасників форуму. Лікарі з багатьох країн підходили до нас фотографуватися і висловлювали свою солідарність. Прапор України всі 4 дні Конгресу стояв на головному столі президії.

Президент LMHI Рензі Галасси провів з делегацією України спеціальну зустріч, де ми розповіли про стан гомеопатії в Україні. У науковій програмі Конгресу Україну представляли три доповідача - А.В. Попов, В.А. Позмогова та О.В. Цвєткова (доповіді будуть опубліковані у «Віснику гомеопатичної медицини»).

Ми з великою увагою прослухали всі доповіді. Засідання йшли в 5 залах, був синхронний переклад на російську мову. Більшість доповідей було представлено французькими лікарями.

У Франції багато лікарів вважають себе так званими «мазістами», оскільки їх навчав доктор Мазі і його послідовники. Його погляди знаходяться на стику парапсихології і гомеопатії. Marie-Luc Fayeton (француженка вельми поважного віку) - яскравий представник цього напряму. Її доповідь з демонстрацією випадків була досить переконливою.

Запам'яталася цікава доповідь Arlette Blanchy з Бельгії про лікування кішки Фіони, яка в результаті гомеопатичної терапії змінила свою поведінку та "світогляд".

Генеральний спонсор Конгресу фармацевтична фірма «Boiron» провела свою міні-конференцію. Ми побачили цікавий фільм про фірму та її заводи, де виготовляються за найвищими стандартами гомеопатичні засоби, а також спеціальні поля, де вирощуються рослини в умовах, наближених до природного виростання.

Доктор Pierre Popowski з Франції представив дуже цікаву доповідь по симптоматології в педіатричній практиці.

Французький лікар-гомеопат Francoise Morin доповів про використання гомеопатичних засобів в ЛОР клініці при лікуванні отитів та мастоідітів. Застосування гомеотерапии дозволило уникнути зниження слуху, на відміну від пацієнтів, яких вели без застосування гомеопатичних засобів.

Багато доповідей було присвячено лікуванню псоріазу. Бельгійський лікар Pierrette Genqoux навела дані спостереження за 9025 випадками псоріазу з застосуванням методики Шанкарана. Rajendra Sonawane з Індії представив 1400 випадків гомеопатичного ведення пацієнтів, які страждають на псоріаз, забезпечивши своє повідомлення ілюстраціями.

Raj Kumar Manchandra з Індії доповів про результати лікування понад 150 дітей з гострим енцефалитическим синдромом. Його висновки свідчили на користь гомеопатії в порівнянні з традиційним лікуванням за протоколом.

Цікавими були доповіді з наукових досліджень гомеопатичних ліків. Anirban Sukul з Індії представив доповідь щодо вивчення структури розчину Cantharis (від фіты рослини до розведення рівня С200). На сучасному обладнанні була зафіксована зміна структури водного розчину.

Доктор Carlos Campora з Аргентини представив кілька важко курабельных випадків. Так пацієнт із важким ревматоїдним артритом, втратою ваги, отримав хороший терапевтичний результат від застосування Carcinosinum. Пацієнт з енцефаломієлітом, парапарезами, ураженням зорового нерву після прийому Cinnabaris значно поліпшив свій стан. Пациент з астмою та ожирінням (20кг зайвої ваги) після прийому Natrim carbonicum зовсім одужав. З цієї ж клініки було представлено доповідь Gabriel Crespo. Автор узагальнив 13-річний досвід випробування і застосування нового лікарського засобу Loxosceles Laeta. Прувінг цього препарату було проведено в Аргентині у 1998 році з використанням подвійного гомеопатичного протоколу для створення патогенезу. Було отримано багато характерних симптомів, що дозволяють верифікувати це засіб.

Було представлено декілька доповідей щодо гомеопатичного ведення депресій і станів після спроб суїциду. Так Emma Macias-Cortes з Мексики представила доповідь про результати рандомізованого, сліпого, подвійного, плацебо-контрольованого дослідження у шпиталі. Після 6 тижнів індивідуально підібраного лікування були отримані гарні результати при лікуванні клімактеричної депресії.

Ціле засідання було присвячене мікро-імунотерапії. Це новий «навкологомеопатичний" напрям. Доповіді з цього питання представили лікарі Іспанії, Італії, Австрії, Німеччини, Франції і Великобританії. Потреба сучасної медицини в ефективних иммуномодуляторах особливо велика в онкології. Так Pascal Mensah з Франції представив дослідження по застосуванню імуномодуляції в онкологічній клініці. Gerhard Hubmann з Австрії успішно використовував микроиммунотерпию і гомотоксикологию при лікуванні раку лімфатичної системи. Gunter Schlegel з Німеччини успішно застосовував стимулюючі препарати в комбінації з класичною алопатичною хіміотерапією. Гомеопатичні препарати широко використовувались для подолання негативних наслідків хіміотерапії.

Французький лікар Jan-Lionel Bagot представив 15-річний досвід застосування гетеро - і изопатії в лікуванні раку. Добре знайомий українським гомеопатам Alok Pareek запросив учасників Конгресу до дискусії про внесок гомеопатії в сучасну онкологію. Через його клініку в Агрі пройшло понад 11.000 онкологічних пацієнтів. Доповідь, як завжди, була переконливою.

Доктор Jacques Millemann доповів про рослину Ananterum muricatum з Таїланду, яка успішно використовувалася ним при паралічах, міотрофиях, важких панкреатитах.

LMHI і ECH представили доповідь про правила прувингів в гомеопатії. Детальніше про них можна дізнатися: provings@lmhi.net і provings@homeopathyeurope.org

Klaus von Ammon з Швейцарії, розповів про 5-ти річний досвід в Університетському госпіталі Берна гомеопатичного лікування дитячої онкології.

Jawahar Shah з Індії в своїй доповіді розповів про випадок гострої ниркової недостатності у 18-річної пацієнтки після прийому ліків у зв'язку з шизофренією. Втручання гомеопата дозволило уникнути трансплантації нирки.

Як завжди блискучою була доповідь доктора Dario Spinedi зі Швейцарії, який розповів про свою клініку для онкологічних пацінтів, часом безнадійно хворих, яким вдалося допомогти з допомогою Q-потенцій.

Багато доповідей було з країн Південної Америки. В основному вони були присвячені теорії міазмів, докладному коментарю Органону.  Maria de Rjsario Sanchez Caballero з Мексики представила доповідь про вовчаку з точки зору розуміння теорії міазмів.

Reinhard Flik з Австрії доповів про прувінг Thymus vulgaris, який в 2012 році проводили 8 добровольців в розведенні С30. Були отримані цікаві ментальні симптоми, раніше не зазначені в патогенезі.

Прувінг нового засобу Lava Kilauera провів великий колектив лікарів з Австрії. Підвів підсумок цієї роботи Kristian Ari.

Didier Lusting з Франції зробив цікаву доповідь про застосування в гомеопатії актиноїдів Americium і Californium.

Доповідь Kate Birch з США була присвячена гомеопатичнй профілактиці інфекцій у дитячих навчальних закладах з урахуванням нової моделі суспільного здоров'я.

Jawahar Shah з Індії продемонстрував випадок успішного лікування стриктури стравоходу.

Resier Moonen з Нідерландів представила 3 випадки успішного лікування аутоімунних захворювань: алопеції, хвороби Крона і многоочагового склерозу за допомогою лантоноїдів.

Улюбленець українських лікарів Didier Grandgeorge з Франції, був як завжди конкретним, і витончено доповів свої роздуми щодо гомеопатичної курації недоношених дітей.

Ще одна гідна доповідь з Агри була представлена молодим Aditya Pareek про досвід клініки в лікуванні пацієнтів з хронічною нирковою недостатністю.

У рамках Конгресу відбулася прекрасна церемонія нагородження спеціальними медалями Ліги за великий внесок у розвиток світової гомеопатії старійшин від гомеопатії Jacques Imberechts (Бельгія) R.S. Pareek (Індія).

Ціла секція Конгресу була присвячена стоматології. Були розглянуті питання гомеопатичної терапії лицьової невралгії, хвороби періодонта тощо. 

Frederik Schroyens - один з укладачів реперториума «Syntesis» закликав лікарів надсилати клінічні випадки з практики, щоб поповнювати нашу Materia Medica клінічною інформацією.

Frederic Rerolle з Франції провів успішне рандомізоване дослідження China Rubra 7C в лікуванні вагітних з малярією в Беніні.

Didier Deswarte (Франція) доповів про своє розуміння ролі гомеопатії в лікуванні ендокринних захворювань. З його точки зору гомеопатичне лікування є кращим в багатьох випадках, оскільки виключає токсичні ефекти.

Ronko Itamura з Японії розповів про 3-х ступінчасту стратегію гомеопатичного лікування шизофренії.

У виступі Dora Pachova з Болгарії були наведені результати великого дослідження щодо застосування гомеопатичних засобів при грипі.

Francoise Saint-Didier з Франції навів дані прувінгу, який був проведений в Беніні таких екзотичних для нас африканських рослин, як Azadirachta indica, Moringa oleifera, Adansonia digitata.

Michel Van Wassenhoven з Бельгії розповів про правила клінічних досліджень та реєстрації гомеопатичних засобів у Європі.

Farokh Master з Індії доповів про багаторічні успішні дослідження застосування гомеопатичних засобів при раку. Хороші результати були отримані з поліпшенням якості життя пацієнтів від вживання ліків в потенціях - QLQ - 30C. Детальніше з методом «Five cup method» можна ознайомитися в інтернеті https://www.youtube.com/watch?v=r96DlAc-OPQ.

На Конгресі була представлена новітня комп'ютерна програма реперторизації Dr. Heiner Frei.

Не зовсім звичайну доповідь про життя Ганемана-мандрівника представила доктор Gaby Rottler з Німеччини. Французький лікар - дослідник життя Ганемана Olivier Rabanes представив доповідь про життя засновника гомеопатії в Парижі.

Christiaan Mol представив доповідь Європейського комітету з гомеопатії ECHAMP. 50 компаній з 19 країн Євросоюзу входять в цей дорадчий орган. ECHAMP звертає увагу на актуальність подальшої роботи щодо забезпечення високих стандартів гомеопатичних ліків.

Під час роботи Конгресу працювала виставка, присвячена історії гомеопатії в світі, були виставлені стендові доповіді, працювала виставка літератури, ліків, комп'ютерних програм.

19 липня 2014 року о 18:30 Президент Конгресу Philippe Servais в атмосфері дружби, радості і смутку одночасно закрив 69 Конгрес Ліги в Парижі.